nba

Hrvati odlični u slavljima svojih momčadi

10.11.2021.
u 08:49

Bojan Bogdanović postigao je 18 koševa u pobjedi Utah Jazza 110:98 protiv Atlanta Hawksa. Hrvatski reprezentativac iz igre je šutirao 5/13, a imao je po jedan skok i asistenciju. Donovan Mitchell predvodio je Jazzere s 27 koševa i pet asistencija te nanio Hawksima peti uzastopni poraz. Nakon što su domaćini preuzeli vodstvo na kraju prve četvrtine, više ga nisu ispuštali do kraja susreta.

Utah se s omjerom 8-3 nalazi na drugom mjestu Zapadne konferencije, dok Atlanta nije najbolja ušla u sezone te je s 4-8 na 13. mjestu Istočne.

U ovom susretu za Hawkse najefikasniji bio je Kevin Huerter s 28 koševa, a Trae Young dodao je 27.

Drugi hrvatski košarkaš Ivica Zubac zabio je 11 koševa uz sedam skokova za 24 minute na parketu u pobjedi LA Clippersa protiv Portland TrailBlazersa 117:109. Ovo je bio njihov već treći okršaj na početku sezone i druga pobjeda Clippersa.

Clippersi imaju šest pobjeda i četiri poraza te su peti na Zapadu, dok je Portland deveti s 5-6. Paul George postigao je 24 koševa, Reggie Jackson 23, a Nicolas Batum 22 za Clipperse. Kod gostiju najefikasniji je s 27 koševa bio Damian Lillard.

NBA prvaci Milwaukee Bucksi pobijedili su sa 118:109 Philadelphiju 76ers 118:109 na krilima Giannisa Antetokounmpa koji je zabio 31 poen. Sixersi, koji su bez Joela Embiida, najbolji je bio Tyrese Maxey s 31 košem.