Ženski rukomet

Hadžićanke se dobro “nosile”, ali novi poraz nisu izbjegle

26.03.2018.
u 07:00

Po hladnom vremenu malobrojni gledatelji vidjeli su zanimljivu predstavu u kojoj su rukometašice Gruda učinile očekivano – svladale Hadžiće Dido grop (38:22), još jednog protivnika na putu u ka 4. uzastopnom naslov prvakinja BiH. Bila im je to 16. pobjeda zaredom, koju disciplinirane i čvrste Hadžićanke ni trenutak nisu dovele u pitanje. Iako, na početku je rezultat bio “gust”, ali domaće djevojke “ozbiljnom” su obranom i preciznošću u napadu dizale razliku, pa se na odmor otišlo s rezultatom 20:9. U nastavku su se malo opustile, ali u zadnjih 15-ak minuta opet “uozbiljile” i susret završile s visokih 16 pogodaka razlike. Za Grude su igrale: Vukliš, Milas, Marić 5, Čutura 12, Vrančić 7, Vukanović, Šimić, Prusina 5, Kasumačić 1, Demić 6, Azinović 2, Brnada, Artuković, Boras, Pandža. Za Hadžiće su igrale: Hasagić, A. Ćatić 4, N. Ćatić, Tahirović 2, Malanović 3, Čahtarević 3, Lončar 2, Janković, Redžić, Selimović, Delalić 4, Imširović, 2, Halebić 2, Mehremić. Gruđanke su i nakon ovog kola zadržale osam bodova prednosti ispred Jedinstva AtlasRelaks. U predigri su kadetkinje Hadžića s 22:21 nadigrale Gruđanke. •