Rukomet

Gruđanke uvjerljivo “isprašile” borbene Crnogorke 26:19

Grude, 14.2.2016. Grude Autoherc - Levalea 2010 (Nikšić) 26:19 (15:8) Andreu Prusinu pokusavaju zadrzati Jovana Milatovic (19) i Bojana Vujicic (9) Snimio: Miljenko Karacic
16.02.2016.
u 08:15

Još jednu u nizu pripremnih utakmica uoči nastavka prvenstva (27. veljače), grudske su rukometašice glatko dobile. Crnogorski doprvak, nikšićki Levalea 2010 svladan je visokim rezultatom 26:19.

Kao tsunami

Gošće još moraju biti prezadovoljne s ovako visokim porazom, jer rukometašice Gruda Autoherc su u susret ušle kao tsunami, pa je sredinom prvog poluvremena rezultat bio visokih 9:1. Crnogorke su agresivnom igrom, koja je prelazila u potpunu grubost, ipak spriječile potpuni potop na ovoj utakmici.

Domaća trenerica Zlata Zubac poštedjela je nastupa ozlijeđene Braćić i Radić, a bolesnu Vrančić držala u igri kratko, samo nekoliko minuta. U sastavu Gruđanki najistaknutija je bila raspoložena i nezadrživa Amanda Marić, strijelac 10 pogodaka. Istaknule su se vratarka Anica Gudelj, Andrea Prusina, Marija Gudelj i Anita Azinović a kod Nikšićanki najbolja je bila Nikoleta Žižić, strijelac 8 pogodaka.

Sljedeći vikend Gruđanke će igrati posljednji pripremni susret pred nastavak sezone protiv rukometašica Viteza. U prvom kolu nastavka prvenstva Grude Autoherc gostovat će 27. veljače u Rogatici.

Sastavi

Protiv ekipe Levalee 2010 za GRUDE AUTOHERC igrale su: A. Gudelj, Milas, Marić 10, Čutura 5, M. Gudelj 4, Vrančić 1, M.Bandić, Prusina 3, Nikić, K. Mikulić 1, Azinović 1, Kondža 1, K. Žulj, L. Žulj. Ekipu aktualnog rukometnog prvaka BiH vodila je s klupe trenerica Zlata Zubac.

LEVALEA 2010: Tomić 1, Ćorović 4, Žižić 8. Vujičić, Stojanović 2, Stanišić, Jovanović, Filipović, Lopušina, Tufekčić, Mandić, Milatović 4, Okiljević, Mijanović, Janičić, Ćorović 3. Trener: Dragan Đurđevac.