Fenomenalni Džumhur pobijedio Rafaela Nadala!

asfafs
26.03.2016.
u 21:51

Damir Džumhur (23) je u fantastičnom meču protiv velikog Rafaela Nadala (29) uspio napraviti iznenađenje i slaviti nakon što je španjolski tenisač predao meč kod vodstva našeg tenisača u trećem setu. Rafael Nadal je laganom igrom uspio osvojiti prvi set ubjedljivom igrom rezultatom 6:2. Ništa što se kasnije desilo nije nagoviještavalo kraj kao iz bajke. Džumhur je u drugom setu zaigrao mnogo bolje. Napravio je čak i dva breaka, što je vrlo teško protiv Nadala i za 44. minute osvojio drugi set rezultatom 6:4. Na kraju drugog seta Nadal je zatražio liječničku pomoć, ali ipak zaigrao treći set. Džumhur je u tom periodu igre letio terenom, pogađao sve, a nakon vodstva od 3:0 u trećem setu, Nadalu ništa nije preostalo nego da preda meč. Ovo je svakako najveća pobjeda za Džumhura u njegovoj karijeri, ali i svakako najveće za bh. tenis u globalu.