Odbojka

Domaljevac osvojio ključne bodove u brčkom

29.10.2018.
u 08:13

Odbojkaši Domaljevca četvrtom pobjedom u nizu ostvarili su svoj dosada najbolji start u Premijer ligi! Pobjedu u derbiju protiv Kaknja ovjerili su trijumfom u Brčkom protiv ove sezone pojačanog Jedinstva.

Izjednačeni setovi

Da put do pobjede nije bio lagan, potvrđuje rezultat po setovima. Izjednačeni prvi set ekipa Zlatka Ivića dobila je dobrom igrom u samoj završnici, 25:23. U drugom setu Domaljevčani su bili uvjerljiviji, 25:21, a u trećem dramatičnom setu u završnici bilo je 26:24.

Upravo dobra završnica u prvom i trećem setu najava je da Domaljevac, nakon što je prošle dvije sezone bio četvrti, u ovoj sezoni može i korak, pa i dva, više. U osvrtu na utakmicu Zlatko Ivić, trener Domaljevca, kaže:

- Protiv Jedinstva prvi put zaigrali smo kompletni. Pravo nastupa imali su Josip Vojak, pojačanje iz Osijeka, i Milan Zoranović koji nam se kasnije priključio. Prezadovoljan sam ne samo pobjedom nego i igrom. Utakmica je bila lijepa, obilovala je atraktivnim potezima, dobrim napadima i obranama. Dva zadnja poena u trećem setu osvojili smo s dva bloka, najprije Marko Oršolić, a zatim Filip Nedić. Naš libero Matej Ivić “izvadio” je nekoliko teških lopti Nemanji Božiću, udarnom pucaču Jedinstva. Sve se poklopilo, sada se mirno možemo spremati za derbi protiv Mladosti u, nadam se, krcatoj dvorani u Orašju - dodao je Ivić.

Uglavnom, Domaljevac piše lijepe stranice sporta cijele Posavske županije, a što se tiče ostalih utakmica, zanimljiv derbi novaka Majevice i Bosne dobio je domaći sastav, s tim da su prvi i treći set bili izjednačeni. Kakanj je bez većih problema nadigrao Gacko, dok je Borac u Brčkom branitelju naslova Mladosti uspio uzeti jedan set.

Ustvari, dok su se domaći zagrijavali, Banjolučani su uzeli prvi set 21:25, u drugom je slijedila kazna za drskost 25:11, a Mladost je dominirala i u iduća dva seta, 25:22 i 25:17.

Modriča uvjerljiva

Modriča je uvjerljivije od očekivanja nadigrala prošlosezonskog doprvaka Radnik. Modriča je u sva tri seta pokazala bolju igru te se može kazati kako je ostvarila rutinsku pobjedu u ovom kolu.

Premijer liga Bosne i Hercegovine, odbojkaši, četvrto kolo: Brčko: Jedinstvo – Domaljevac 0:3 (23:25, 21:25, 24:26), Mladost – Borac 3:1 (21:25, 25:11, 25:22, 25:17), Kakanj: Kakanj – Gacko 3:0 (25:17, 25:21, 25:19), Lopare: Majevica – Bosna 3:0 (25:23, 25:17, 25:23). Modriča: Modriča – Radnik 3:0 (25:20, 25:21, 25:23). Poredak: Mladost 12, Domaljevac 12, Kakanj 9, Majavica 7, Borac 6, Modriča 5, Jedinstvo 4, Bosna 2, Radnik 2, Gacko 1 bod.•