JADRANSKI DERBI

Dinamo je prvak Hrvatske! Rijeka i Hajduk odigrali 0:0 i dali plavima novu titulu

Goran Kovacic/PIXSELL
26.04.2026.
u 18:30

Utakmica 32. kola HNL-a između Rijeke i Hajduka na Rujevici završila je 0:0 pa je Dinamo i teoretski osigurao naslov.

U derbiju 32. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Rijeka i Hajduk su na Rujevici pred 7.600 gledatelja odigrali bez golova, što je Dinamu i matematički donijelo novi naslov prvaka.

Hajduku je u Jadranskom derbiju trebala pobjeda kako bi produžio nadu, no Splićani su remizirali i Dinamo je i prije večerašnjeg maksimirskog susret protiv Varaždina osigurao 26. naslov prvaka.

I Rijeka i Hajduk su bili oslabljeni ozljedama. Domaćini su bili bez Husića, Škorića, Fruka i Barišića, dok kod Hajduka nisu nastupili Krovinović, Diallo, Hodak i Skelin. Također, Rebića nije bilo zbog potresa mozga, a Šego ima kartone.

Uvodnih 20-tak minuta je proteklo bez izrazitih prilika iako je Rijeka imala laganu inicijativu. Prvo uzbuđenje na susretu vidjeli smo u 24. minuti kada je Pavić pucao s ruba kaznenog prostora, no Silić je obranio nakon što je lopta prošla kroz šumu nogu.

Tri minute kasnije Silića je pokušao iznenaditi i Dantas, ali je Hajdukov golman bio spreman. Najveću priliku u prvom dijelu imao je Hajduk u 37. minuti. Livaja je sjajnom loptom uposlio Rokasa Pukštasa koji je izašao sam ispred domaćeg vratara, ali je pucao pored gola.

U 41. minuti veliku priliku je upropastila i Rijeka. Prvo je Silić obranio udarac Dantasa, a u nastavku akcije Šarlija je nespretno zahvatio loptu pogodivši gredu vlastita gola.

U 53. minuti vidjeli smo i pogodak. Hajduk je poveo preko Melnjaka, ali odmah je podignuta zastavica za zaleđe. Pokazalo se kako je asistent Brajković bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 65. minuti Melnjak je ponovo bio u glavnoj ulozi, pucao je s ruba kaznenog prostora, ali pored gola. Nekoliko minuta kasnije i Dantas je mogao zaprijetiti, ali je loše pucao. Domaćin je ponovo zaprijetio u 80. minuti nakon ubačaja iz kornera, no Radeljić nije bio precizan. U 88. minuti sa 25 metara je pokušao Danatas, ali je Silić je bio spreman. U sudačkoj nadoknadi škaricama je pokušao zabiti Adu-Adjei, no bez opasnosti po vrata Hajduka.

Posljednju priliku na utakmici imala je Rijeka duboko u nadoknadi, glavom je pokušao Jurić, ali je pucao pored gola.

Večeras se još sastaju Dinamo i Varaždin. Plavi su osigurali naslov prvaka, dok se Varaždinci bore za plasman u Europu.

Dinamo vodi sa 73 boda, Hajduk ima 12 bodova manje, Varaždin je treći sa 47 bodova, dok Rijeka na četvrtoj poziciji ima 43 boda.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata