Rukomet

Četvrtom uzastopnom pobjedom Zrinjski se učvrstio na 4. mjestu

11.12.2016.
u 08:00

Rukometaši Zrinjskog četvrtom pobjedom u nizu osnažili su izglede za prezimljavanje na poziciji koja daje izglede da se u nastavku prvenstva mogu uključiti i u borbu za doigravanje. Drugi put, nakon prvog pretkola Kupa, Mostarci su slavili u Nevesinju. Moglo bi se reći kako je posao završen još u prvom dijelu kada su gosti napravili razliku 7:15. Uz na vratima sigurnog Šarca, pogotke su postigli Sarajlić (9), Orlović, Ivanović i Marić koji su dali po 4... U domaćem sastavu Draganić je 9 puta zatresao mrežu. Nakon pet uzastopnih poraza, Prijedor je pobjedom protiv Krivaje stigao do novih bodova. Domaći koje je s klupe, umjesto Saše Babića, vodio novi trener Dragomir Šapina, od starta kreću silovito, što im je u 9. minuti donijelo vodstvo od 5:0, međutim, gosti se konsolidiraju pa u 20. minuti stižu do izjednačenja 8:8. Prijedor je boljom završnicom prvo poluvrijeme riješio u svoju korist 14:12, a zatim u ritmu s početka utakmice otvorio drugi dio, što mu je donijelo golemih plus 10 u 49. minuti, odnosno 28:18! Do kraja utakmice gosti su uspjeli ublažiti poraz. Poput Prijedora, važnu domaću pobjedu izborila je i Sloga protiv Goražda. Nakon izjednačenoga početka, Dobojlije su u razdoblju od 19. do 24. minute napravili + 5, što im je donijelo uvjerljivo vodstvo 16:8, a na poluvremenu značajnu prednost 18:11. Istim ritmom domaći su krenuli i u nastavku, pa su u 49. minuti podigli na 30:19, nakon čega staju, što gosti serijom 3:11, odnosno 0:7 u zadnjih 7 minuta, koriste za ublažavanje poraza. Vrijedi izdvojiti i prvu pobjedu Krajine koja je uspjela svladati ove sezone neprepoznatljivi Maglaj. Rezultati: Hercegovina - Zrinjski 21:32, Prijedor - Krivaja 31:24, Krajina - Maglaj 24:20, Sloga - Goražde 33:31, kasno sinoć igrane su utakmice Derventa - Bosna, Konjuh - Čelik, Vogošća - Borac m:tel.•