Bihać ispada iz Premijer lige BiH

odbojka
03.03.2016.
u 08:00

Sedamnaesto kolo prvenstva riješilo je dvojbu oko drugog putnika u niži stupanj natjecanja, te potvrdilo “jedinicu” Gacka za doigravanje.

Uzlet pa pad

Odbojkašice Bihaća, nakon uzleta iz prošle natjecateljske sezone, ove su se stropoštale u niži stupanj natjecanja. Što reći na takav rasplet situacije...

Bišćanke, pak, pred domaćom publikom protiv Radnika nisu uspjele produljiti nadu u premijerligaški život, unatoč velikom htijenju, o čemu svjedoči i rezultat utakmice koji je po setovima bio 26:28, 25:21, 22:25 i 26:28. Prema tome, domaće s dva izgubljena seta na razliku, definitivno napuštaju elitno društvo, dok je pobjeda Radnik dovela na prag doigravanja za prvaka BiH. Domaći poraz ugrozio je i doskora izglednu završnicu odbojkašica Slobode. Protiv BL Voleyja Tuzlanke nisu uspjele osvojiti više od seta (3:1, po setovima je bilo 17:25, 22:25, 28:26 i 20:25).

Vodeća trojka na ljestvici je, prema ranijem očekivanju, uknjižila sigurne bodove, pri čemu je vodeće Gacko u tri seta Derventi prepustilo čak 44 poena.

Još nemilosrdnija bila je ekipa Kule propustivši “fenjerašu” Bosni samo 35 poena u tri seta, što zapravo najbolje i ilustrira odnos snaga na toj utakmici.

Dopustili im 51 poen

Tek nešto bolje rezultatski prošla je ekipa Modriče kojoj je Bimal Jedinstvo “velikodušno” dopustio osvajanje 51 poena u tri seta na njihovoj međusobnoj prvenstvenoj utakmici.

Rezultati Premijer lige odbojkašica, Tuzla: Sloboda - BL Voley 1:3, Gacko: Gacko - Derventa 3:0, Kalesija: Bosna - Kula 0:3, Brčko: Bimal Jedinstvo - Modriča 3:0, Bihać: Bihać - Radnik 1:3.

Poredak: 1. Gacko 49, 2. Kula 45, 3. Bimal Jedinstvo 44, 4. BL Voley 30, 5. Modriča 28, 6. Sloboda 17, 7. Radnik 17, 8. Derventa 13, 9. Bihać 9, 10. Bosna 3 boda.•