Rukometna reprezentacija BiH pobjedila Kosovo 41:25

rukomet
09.01.2016.
u 21:48

Ovom pobjedom BH. reprezentacija učvrstila se na prvom mjestu u Grupi 1 koje vodi u baraž.

Rukometna reprezentacija BiH u Tuzli je pobjedila Kosovo rezultatom 41:25. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 18:13, kako bi u nastavku reprezentativci BiH nastavili povećavati prednost.

BiH je s Kosovom igrala susret četvrtog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj 2017.. Ovom pobjedom rukometna reprezentacija BiH se učvrstila na prvom mjestu u Grupi 1 koje vodi u dodatne kvalifikacije, prenosi Avaz.

Pored ovog susreta u okviru kvalifikacija u 18 sati igrali su Slovačka i Litvanija, a domaćini su slavili rezultatom 31:27. U srijedu upravo reprezentacija BiH gostuje u Slovačkoj.