'rooney'
''
09.12.2012.
u 16:24

Manchester United slavio je golovima Rooneyja (2) i van Persiea u engleskom derbiju kod Cityja 3:2 i otisao na šest bodova prednosti.

Na rasprodanom stadionu susret su pratili Tom Cruise i Usain Bolt, a uzbuđenja su počela već nakon petnaest minuta kada je Wayne Rooney odapeo sa vrha šesnaesterca i pogodio za vodstvo 1:0. Već u 28. minuti Rooney je loptu dobio na svega šest metara od gola i ponovo prevario Harta. Akciju za pogodak složili su Rafael i Valencia.

Za 3:0 pogodak je postigao Young, ali su u 59. minuti suci pokazali kako se radilo o neregularnom pogotku, budući je bio u zaleđu.

Već iz sljedeće akcije City je smanjio. Nakon što je De Gea dva puta skinuo udarac Aguera lopta je došla do Tourea koji smanjuje na 2:1.

Četiri minute prije kraja susreta lijepo je pogodio Pablo Zabaleta za izjednačenje i 2:2.

Međutim, u sudačkoj nadoknadi na 3:2 podiže Robin van Persie te odvodi United na lijepih šest bodova prednosti (39-33)