Realu gradski derbi, Modrić igrao od 67. minute

Real Madrid Atletico Madrid (1)
1/4
27.04.2013.
u 22:20

Atletico je poveo preko Falcaa već u 4. minuti, no sam sebi pokvario je šanse autugolom Juanfrana

Real Madrid došao je do prvenstvene pobjede nad gradskim rivalom Atleticom. U gostima su Madriđani slavili sa 2:1 i to nakon što su domaćini zabili prva dva pogotka, no imali su sreću da drugi bude u vlastitu mrežu.

Poveli su dečki iz Atletica preko Falcaa već u četvrtoj minuti susreta, da bi deset minuta kasnije njegov suigrač Juanfran, nakon što je Angel di Maria izveo slobodnjak, nesmotreno reagirao i zabio autogol te poništio prednost.

Stajalo je 1:1 na semaforu do 63. minute kada je tri boda Realovcima donio upravo - Di Maria. No, valja reći kako je momčad Atletica bila jači protivnik u madridskom derbiju, ali i kako je Real nastupio bez Ronalda, Ramosa i Marcela.

Luka Modrić u igru je ušao u 76. minuti umjesto argentinskog reprezentativca.

Real je ovom pobjedom skupio 74 boda, i ima 11 manje od vodeće Barcelone, te šest više od trećeplasiranog Atletica.