Dogovor i nesporazum
Povratak na članak

Nismo protiv trećega, pozivamo Bošnjake za dogovor o vlasti

Čović, Ljubić, Dodik i Bosić odgovorili na platformu SDP-a koju su ocijenili neprihvatljivom

Komentari 4

Avatar bucalo
bucalo
00:06 24.12.2010.

Hrvati samo ne odustajte sad nema odmicanja

VL
PA
park
20:17 23.12.2010.

Pitanje za oba HDZ_a ? Jeli Vlajki legitimni pripadnik ili predstavnik Hrvatskog naroda , i šta je sa onih Hrvata koji se kandiduju za ministarska mjesta u vladi RS , jesuli oni predstavnici ili pripadnici svog naroda. Mada nemam ništa protiv političkog opredjeljenja pomenutih bilo bi \"mudro\" odgovoriti radi preispitivanja stava prema drugim Hrvatima koji ne pripadaju pomenutim strankama.

VL
AN
Ana33
15:50 26.12.2010.

Ako sada Hrvati i Srbi ODUSTANU od \"rotacije\". NIKAD više neće imati značajniju ulogu u BiH!!!

VL
SA
Savjest
10:29 08.01.2011.

Zbog čega Simon Bolivar nije uspio Da podsjetim Simon Bolivar bio je južnoamerički državnik u 19. stoljeću koji je htio stvoriti veliku južnoameričku državu španjolskoga jezika od bivših španjolskih kolonija. Ime gotovo beznačajne kontinentalne države Bolivije jedini je formalni uspjehh njegovih nastojanja. No, nitko do sada nije pokušao protumačiti razlog njegova neuspjeha. Pokušat ću najprije ukazati na to da je ujedinjenje portugalskih kolonjja u državu Brazil trajno uspjelo te je ta država danas najveća država Južne Amerike. Pogled na kartu ukazuje na to da ta država čini geopolitičku cjelinu, jer se oslanja na Atlantski ocean a sa svih ostalih strana okružena je španjolsko govorećim državama. No upravo zbog te geopolitičke cjeline Brazila, španjolski govoreće države južne Amerike čine poluprsten koji ima izvjesne sličnosti s Hrvatskom. Osim toga u taj prsten ulazi i visoki lanac Anda koji ga čini vrlo slabim uz obalu tihog oceana (Ekvador, Peru i Čile) te još slabijom vezom s preostalim španjolsko govorećim zemljama na jugu koje su okrenute prema Atlantskom oceanu (Urugvaj i Argentina). Zbog toga je Bolivarova Bolivija i pukla na zapadu a onda se smanjila samo na današnju Boliviju. Bosna i Hercegovina bi geopolitički morala pripojiti Hrvatsku da bi postala balkanski Brazil, no ona je sama iznutra rezjedinjena pa to ne dolazi u obzir. No ako, Bosna i Hercegovina kojim čudom ostane ujedinjena, bit će to «smanjivanje Bolivije» odnosno Hrvatske koja će se podijeliti na dva do tri dijela iz istih razloga iz kojih se velika Bolivija nije mogla održati. Prema pisanju Davora Butkovića (JL 8.1.2011.) Bosna i Hercegovina Rubikova je kocka koju još nitko nije uspio složiti, no ona mora postojati zbog stabilnosti regije. Ono što sam naveo prije toga, pokazuje da stabilnosti regije neće biti ni s jedinstvenom Bosnom i Hercegoivnom i to je glavni razlog zbog čega se Rubikova kocka ne može složiti. Rubikova će se kocka složiti kad se shvati geopolitički imperativ jedinstva Hrvatske i Bosne i Hercegovine koji postoji neovisno o političkim stajalištima i Hrvata i Srba pa i Bošnjaka. A da se neke stvari ipak počinju mijenjati svim politikama usprkos, pokazuje i 200.000 srbijanskih regruta koji su za vrijeme Domovinskog rata izbjegli u Mađarsku (Srbin više neće da ide u vojnike i da se bori protiv «braće Krvata»!) što je znatno doprinijelo slabljenju JNA i njezinu konačnom porazu. Dakle, političari s vizijom u Hrvatskoj i BiH moraju usvojiti kao cilj stvaranje konfederacije Hrvatske i BiH ali tako da u toj konfederaciji svi budu zadovoljni tj. Bošnjaci, Hrvati i Srbi. A ako dotle sazre i Srbija, te ostale republike i pokrajine bivše Juge toj se konfederaciji mogu dragovoljno pridružiti i drugi, ali ne po onoj Brane Crnčevića: «Srpski narod mora da živi u jednoj državi, a sa njim će da živi onaj narod koji mu se dobrovoljno pridruži!», jer prvi dio rečenice onemogućuje ispunjenje drugog.

VL
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.