Kitzbühel: Kostelić treći u slalomu i vodeći u ukupnom poretku

Ivica Kostelić (1)
1/10
22.01.2012.
u 14:01

Ivica Kostelić osvoji je treće mjesto u slalomskoj utrci u Kitzbühelu i s novim bodovima preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Naš je skijaš prvi i u poretku slalomaša. Prvo mjesto u slalomu osvojio je Deville ispred Matta

Naš Ivica Kostelić sa 160 bodova (60 u slalomu i 100 u kombinaciji) preuzeo je prvo mjesto u ukupnom poretku skijaša u Svjetskom kupu.

Austrijanac Marcel Hirscher haklao je vrata. Iako se spustio do cilja, kao da ništa nije bilo, Austrijanac je diskvalificiran.

U prvoj vožnji Ivica Kostelić je bio dobar i vrlo precizno odvozio stazu koju je postavio njegov otac Ante. Ipak, nešto kasnije Austrijanac Mario Matt bio je za nijansu bolji...

Treći je bio Austrijanac Marcel Hirscher. Njegova se vožnja pregledavala, jer je snimka pokazivala da je Hirscher gazio prva vrata nakon starta! Četvrti put ove sezone napravio je pogrešku, između ostalog i u Zagrebu u drugoj vožnji gdje je pobijedio. Ipak, suci ga nisu diskvalificirali.

Natko Zrnčić-Dim, koji je startao 78., zauzeo je 53. mjesto sa 7.10 sekundi zaostatka za vodećim Mattom, dok Dalibor Šamšal sa startnim brojem 72 nije završio utrku.