OI, vaterpolo

Dupini slavili i protiv Španjolske!

'Croatia\'s head coach Ratko Rudic (C) talks to his players during their men\'s water polo semi-final match against Italy at the 14th FINA World Championships in Shanghai July 28, 2011.  REUTERS/Issei
'ISSEI KATO'
31.07.2012.
u 12:31

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u drugom je kolu olimpijskog turnira pobijedila Španjolce 8:7.

Nakon što su u prvom kolu uz malo muke svladali Grčku, hrvatski vaterpolisti u drugom nastupu na olimpijskom turniru u Londonu pobijedili su i Španjolce 8:7. Ni ova utakmica nije prošla bez drame. Nakon što su u prve dvije četvrtine dominirali, u nastavku su Rudićevi izabranici stali, pa su nakon vodstva 7:4, sljedećih 12,5 minuta bili bez pogotka. Španjolci su ih stigli, a onda je utakmicu prelomio Sandro Sukno koji je 65 sekundi prije kraja zabio iz peterca za pobjedu.

Utakmica je imala i kontroverzan kraj. Španjolci su dvije sekunde prije isteka vremena pucali prema hrvatskom golu, Paviću je lopta prošla ispod ruke. Suci su dosudili da nije gol, uz burne proteste igrača i vodstva Španjolske.

Uskoro opširnije

Tijek utakmice:

32' Kontroverza na samom kraju. Španjolci su pucali dvije sekunde do isteka vremena, Pavić je loptu obranio, ali mu je prošla ispod ruke. Suci su presudili da nije prešla gol-crtu, Španjolci tvrde da jest. No rezultat je ostao 8:7 za Hrvatsku.

31' 8:7 Dvanaest i pol minuta Hrvati su bili bez gola, a onda je Sandro Sukno zabio iz peterca za novo vodstvo.

24' Kraj treće četvrtine. Dupini su u ovim osam minuta prosuli lijepu prednost, izgubili su treću dionicu sa 2:4.

24' 7:7 Deset sekundi prije kraja četvrtine Perron je zabio za izjednačenje.

21' 7:6 Španjolci su imali peterac, Lifante je pogodio vratnicu, ali lopta mu se sretno odbija i iz popravnog je precizan. To je njegov već četvrti gol.

20' 7:5 Lifante je smanjio rezultat iskoristivši igrača više Španjolske.

19' 7:4 Hrvatska odmah uzvraća. Nakon sjajne kombinacije Jokovića, Boškovića i Dobuda, ovaj posljednji zabija gol. Hrvatska opet sjajna s igračem više.

18' 6:4 Španjolci prvi put postižu pogodak s igračem više. Strijelac je Lifante.

17' 6:3 Bošković zabija iz velike udaljenosti za prvo vodstvo Hrvatske od tri razlike.

16' Kraj druge četvrtine, Hrvatska je drugih osam minuta igre dobila rezultatom 3:2.

15' 5:3 Hrvatska dolazi opet na dva pogotka prednosti nakon lijepog pogotka Obradovića iz daljine.

15' 4:3 Španjolci ponovo zabijaju iz kontre. Strijelac je Minguell.

14' 4:2 Novi igrač više, novi pogodak za Hrvatsku! Hinić je zabio nakon nove sjajne asistencije Boškovića.

11' 3:2 Španjolci iz kontre preko Perronea smanjuju rezultat.

10' 3:1 I trećeg igrača više iskoristila je Hrvatska. Pogodak je postigao Nikša Dobud koji je iskoristio zbunjenost u obrani Španjolaca nakon isključenja.

8' Kraj prve četvrtine, Hrvatska vodi 2:1 golovima Bušlje i S. Sukna.

6' 2:1 Novi hrvatski pogodak s igračem više. Strijelac je Andro Bušlje nakon dodavanja Mihe Boškovića.

3' 1:1 Hrvatska koristi igrača više. Sandro Sukno zabija nakon lijepe asistencije Samira Baraća.

2' 1:0 za Španjolsku, pogodak je postigao Lifante.

1' Počeo je susret Hrvatske i Španjolske