Briljantne Rooneyeve škarice za pobjedu Uniteda nad Cityjem

Autor
Ante Buškulić
12.02.2011.
u 15:31

United je slavio s 2:1, a engleski je napadač zabio poput Pelea u filmu Bijeg u pobjedu, škaricama s gotovo 15 metara

Manchester United pobijedio je City u gradskom derbiju engleske lige s 2:1, a pobjedonosni je pogodak postigao Wayne Rooney u 78. minuti briljantnim škaricama s gotovo 15 metara! Taj će pogodak vjerojatno biti proglašen najljepšim u sezoni, a neodoljivo je podsjetio na slavni Peleov iz filma Bijeg u pobjedu.

United je poveo u 41. minuti pogotkom Nanija nakon sjajnog proigravanja Giggsa. Edin Džeko je ušao u drugom poluvremenu i odmah je bio najzaslužniji za izjednačenje. Pucao je, a lopta je u leđa pogodila Silvu za 1:1. A onda je uslijedilo ubacivanje Nanija i Rooneyev potez o kojem će se još puno pričati...

Manchester United tako je potvrdio prvo mjesto ljestvice, ima 57 bodova i lovi 19. naslov prvaka.