Primjenjujući član 2. stav (2) Zakona o oduzimanju nezakonito stečene imovine kaznenim djelom Federacije Bosne i Hercegovine, koji propisuje da sva imovina trajno oduzeta prema odredbama ovog zakona postaje vlasništvo Federacije BiH, Federalna agencija za upravljanje oduzetom imovinom je do sada izvršila uplatu trajno oduzetih novčanih sredstava u iznosu od više od 9,6 milijuna KM.
Navedena novčana sredstva su trajno oduzeta u skladu sa zaključenim sporazumima o priznanju krivnje i pravosnažnim presudama županijskih i općinskih sudova u Federaciji BiH.
Ona predstavljaju nezakonito stečenu imovinsku korist pribavljenu izvršenjem kaznenih djela kao što su organizirani kriminal, porezna utaja, zloupotreba položaja ili ovlašsti, neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i druga - priopćeno je iz Federalne agencije za upravljanje oduzetom imovinom.
Agencija će i dalje provoditi sve potrebne aktivnosti i postupke kako bi se osiguralo da nezakonito stečena imovina bude pravilno oduzeta, evidentirana i uplaćena u proračun u skladu sa zakonskim propisima.
- Na ovaj način nastavljamo jačati pravičnost, transparentnost i odgovorno upravljanje oduzetom imovinom, te doprinosimo borbi protiv korupcije i kriminala u Federaciji Bosne i Hercegovine - istaknuo je direktor Agencije Emir Bašić.
Federalna agencija za upravljanje oduzetom imovinom izražava zahvalnost premijeru Vlade Federacije BiH Nerminu Nikšiću i Vladi Federacije BiH na dosadašnjoj kontinuiranoj podršci koju pružaju radu Agenciji, te iskazanom opredjeljenju za buduću suradnju i podršku - navodi se u priopćenju Federalne agencije za upravljanje oduzetom imovinom, koje prenosi Ured Vlade Federacije BiH za odnose s javnošću.