intenzivna obuka

Pripadnici EUFOR-a vježbali iskrcavanje iz helikoptera i brzo razmještanje

Foto: MNBN PAO
Pripadnici EUFOR-a vježbali iskrcavanje iz helikoptera i brzo razmještanje
22.03.2025.
u 14:20
Pogledaj originalni članak

 EUFOR je objavio da su njegovi pripadnici ovog vikenda imali još jednu vježbu u kojoj su sudjelovali helikopteri ove misije. Uz poruku "spremni za misiju" Iz EUFOR-a su poručili kako pripadnici Multinacionalnog bataljuna nastavljaju svoju intenzivnu obuku, obavljajući sve složenije vježbe.

- U koordinaciji sa Zrakoplovnim odredom EUFOR-a, oni su uvježbavali ukrcavanje i iskrcavanje trupa, osiguranje zone za slijetanje, te vježbe brzog razmještaja. U okviru svojih priprema, oni će se obučavati na različitim područjima širom Bosne i Hercegovine kako bi se prilagodili različitim terenima i operativnim scenarijima, piše Fena.

Snage EUFOR-a su u proteklih nekoliko tjedana značajano povećale svoje brojno stanje snagama iz Češke, Italije i Rumunjske. Kako je objavljeno, to je preventivna mjera nakon povećanja tenzija u zemlji, uslijed usvajanja neustavnih zakona u Republici Srpskoj. 

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.