potvrdio Nikšić

Petnaestogodišnjak iz Mostara već operiran na klinici u Njemačkoj, sredstva osigurana iz Fonda solidarnosti

Foto: Unsplash
Petnaestogodišnjak iz Mostara već operiran na klinici u Njemačkoj, sredstva osigurana iz Fonda solidarnosti
13.02.2026.
u 17:39
Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić oglasio se putem Facebooka nakon upita javnosti vezanih za liječenje petnaestogodišnjeg D.D. iz Mostara, kojem je dijagnosticiran karcinom limfnih žlijezda i jednjaka.
Pogledaj originalni članak

Nikšić je kazao da je pacijent već operiran na klinici u Njemačkoj.

- Prije svega njemu želim brz i uspješan oporavak. Zavod zdravstvenog osiguranja je u kontaktu s klinikom, sredstva za operativni zahvat i popratne troškove su osigurana iz proračuna Federacije putem Fonda solidarnosti i bit će transferirana klinici prema isporučenoj fakturi - poručio je premijer.

Istaknuo je da Vlada Federacije za ovakve slučajeve ima osigurana sredstva u Fondu solidarnosti, koja ove godine iznose više od 100 milijuna KM, a koja se izdvajaju po precizno utvrđenim procedurama sa kojim su upoznate domaće zdravstvene ustanove i stručni kadar. 

- Humanost naših ljudi nikad nije bila upitna, niti se može zabraniti bilo kome da traži način za osiguravanje sredstava za liječenje, ali koristim i ovu priliku da pozovem sve one koji su u stanju potrebe da se prije toga informiraju u Fondu solidarnosti te na taj način izbjegnu stres oko prikupljanja i osiguranja potrebnih sredstava - zaključio je Nišić. 

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.