Na nekim dionicama u kotlinama i uz riječne tokove, vidljivost je smanjena u jutarnjim satima zbog magle. U južnim dijelovima zemlje, cesta je suha. S obzirom na kraj radnog tjedna, očekuje se pojačan promet tijekom dana na prilazima gradskim centrima i graničnim prijelazima.
Zbog redovnog održavanja tunela Gaj i Igman, zatvorena je lijeva tunelska cijev na dionici autoceste A-1 Lepenica-Sarajevo Zapad. Dok traju radovi, promet se preusmjerava na desnu tunelsku cijev, u oba smjera.
Zbog radova na sanaciji ceste na dionici autoceste A-1 Kakanj-Lašva, zatvorena je lijeva strana autoceste u dužini od 3 km, a vozila se preusmjeravaju na dvosmjernu suprotnu stranu autoceste, javlja BIHAMK.
Na dionicama autoceste A-1: Sarajevo Sjever-Podlugovi, Sarajevo Zapad-Lepenica i Bijača-Počitelj (preko Hercegovinskog mosta), zbog tekućih radova, promet se preusmjerava na preticajnu traku.
Zbog asfaltiranja magistralne ceste Vitez (FIS)-Kaonik, od 8 do 15 sati, vozila će se kretati naizmjenično, jednom trakom, uz moguće kraće obustave prometa.
Svim vozilima je zabranjen prelazak mosta na magistralnoj cesti Dobro Polje-Miljevina. Vozila ukupne mase do 3,5 tone mogu koristiti ceste preko Grepka ili Kalinovika (ima 19 km makadamskih cesta), dok teretna vozila moraju putovati preko Rogatice i Ustiprače.
Na magistralnoj cesti Tuzla-Bijeljina (Banj Brdo), vozila ukupne mase do 3,5 tona će se kretati jednom trakom, naizmjenično, dok je promet za vozila preko 3,5 tona i dalje obustavljen.
Na magistralnoj cesti Jablanica-Blidinje promet za vozila do 3,5 tona je dopušten, dok je promet za vozila preko 3,5 tona i dalje obustavljen.
Na magistralnoj cesti M-5, granični prijelaz Izačić-Bihać, izvode se radovi na rekonstrukciji mosta. Vozila se preusmjeravaju na privremenu obilaznicu u neposrednoj blizini radova, s alternativnim pravcima.
Danas će se od 8 do 16 sati izvoditi redovni radovi na održavanju ceste Jajce-Crna Rijeka, što može uzrokovati zastoje u prometu na mjestu radova.
Na graničnim prijelazima zadržavanja za putnička vozila kreću se od 10 do 30 minuta.
Zbog registracije putnika prema novom sustavu izlaska i ulaska u zemlje Europske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prijelazima.
Granični prijelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. prosinca 2025. godine granični prijelaz Karakaj otvoren je za sve kategorije vozila. Na graničnom prijelazu Šepak zabranjen je promet za sva teretna vozila.