Lidija Bradara na VI. Saboru u Mostaru:

Istina o Hrvatima u BiH ne smije biti iskrivljena, svi koji osporavaju HZ Herceg Bosnu, iznose krivu istinu

Foto: Fena
Istina o Hrvatima u BiH ne smije biti iskrivljena, svi koji osporavaju HZ Herceg Bosnu, iznose krivu istinu
05.03.2026.
u 15:56
Činjenica je da je hrvatski narod jedini stao u obranu BiH i organizacijom HZ HB je tu i ostao - zaključila je predsjednica Sabora HZ HB i predsjednica Federacije BiH Lidija Bradara
Pogledaj originalni članak

U Mostaru je u četvrtak održano VI. zasjedanje Sabora Hrvatske zajednice Herceg Bosne, na kojem je predsjednica tog Sabora i predsjednica Federacije BiH Lidija Bradara poručila da istina o Hrvatima u Bosni i Hercegovini ne smije biti iskrivljena.

Šestom zasjedanju Sabora HZ HB nazočili su brojni uglednici iz političkog i društvenog života BiH, ali i Hrvatske.

Predsjednica Federacije BiH i predsjednica Sabora HZ HB Lidija Bradara istaknula je da je ovo bio još jedan podsjetnik da je Hrvatska Republika Herceg Bosna nastala u neka teška vremena, kada je hrvatski narod morao odlučiti o svojoj sudbini i organizirati se kako bi fizički i politički ostao na ovim prostorima.

Naglasila je da je prošli mandat bio obilježen 'koronom' i nekim značajnim promjenama unutar Sabora, kao i zaokretom djelovanja HZHB.

- U međuvremenu, posvetili smo se kulturi sjećanja, puno više se ulaže u izdavanje knjiga, promocije, okrugle stolove koji trebaju ostati zalog našim nasljednicima kao sve ono što je HZ HB bila i što čini identitet hrvatskog naroda u BiH - naglasila je.  

Istaknula je, između ostalog, zahvalnost Republici Hrvatskoj na svemu učinjenom za hrvatski narod u BiH, njezinim veleposlanicima prisutnim na Saboru, Sveučilištu u Mostaru, ali i svima on onima koji sudjeluju u izgradnji identiteta hrvatskog naroda u BiH.  

Svoje obraćanje medijima, Bradara je zaključila konstatacijom da se uloga HZ HB nikako ne smije krivo plasirati u okviru povijesti.

- Svi koji osporavaju HZ HB, iznose krivu istinu. Naš je cilj baš to da jedina istina o ulozi hrvatskog naroda u BiH ne bude iskrivljena. A činjenica je da je hrvatski narod jedini stao u obranu BiH i organizacijom HZ HB je tu i ostao - zaključila je Bradara.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.