MOSTAR

I dalje se sanira požarište na odlagalištu Uborak

Foto: Fena
I dalje se sanira požarište na odlagalištu Uborak
26.06.2026.
u 09:27
Iz Stožera podsjećaju kako je na području Grada Mostara i dalje je na snazi Odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće, koja je donesena nakon izbijanja požara na Uborku 22. lipnja.
Pogledaj originalni članak

Djelatnici Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar i dalje aktivno rade na sanaciji i osiguravanju požarišta na odlagalištu otpada Uborak.

Novonastali požar na deponiji, koji je bio uzrokovan paljenjem velike količine guma, uspješno lokaliziran i stavljen pod kontrolu, te u ovom trenutku nema prijetnji za okolne stambene objekte, izvijestili su iz Stožera civilne zaštite Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ).

Iz Stožera podsjećaju kako je na području Grada Mostara i dalje je na snazi Odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće, koja je donesena nakon izbijanja požara na Uborku 22. lipnja.

Stožer civilne zaštite Grada Mostara ponovno je apelirao na građane da se pridržavaju ranije izdanih preventivnih preporuka u cilju zaštite zdravlja i sigurnosti stanovništva, te je naglasio nužnost kontinuiranog praćenja službenih priopćenja i daljnjih uputa nadležnih gradskih službi.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.