NAJEZDA ZMIJA

HERCEGOVAC imao pune ruke posla, u istom danu ulovio tri zmije duge preko METAR I POL

Foto: TrebinjeLive.info
HERCEGOVAC imao pune ruke posla, u istom danu ulovio tri zmije duge preko METAR I POL
17.07.2026.
u 18:09
"Danas sam baš imao pune ruke posla jer sam, osim ove tri zmije koje nije bilo lako uloviti, očistio i tri gnijezda stršljena"
Pogledaj originalni članak

Mišo Pamučina, zaposlenik Javne ustanove Ekologija i sigurnost iz Trebinja, osim što je koordinator za deminiranje i humanitarac koji ljudima pomaže u svim situacijama, prepoznatljiv je po tome što se do pojedinosti izvještio u lovu na zmije.

Čak tri ova gmaza ulovio je danas, 17. srpnja, u kućama i pomoćnim objektima u dva prigradska naselja i u jednom selu kod Trebinja.

Sve zmije bile su dugačke preko metar i pol, a sve tri je uhvatio specijaliziranim hvataljkama koje posjeduje ustanova "Ekologija i sigurnost", pri čemu je upravo Mišo najvještiji u rukovanju ovim alatom, pišu Nezavisne.

"Danas sam baš imao pune ruke posla jer sam, osim ove tri zmije koje nije bilo lako uloviti, očistio i tri gnijezda stršljena, također na objektima u okolici Trebinja", kaže Pamučina, napominjući da nijednu zmiju nije ubio, već ih je pustio u kamenjar, na sigurnu udaljenost od kuća, dok je gnijezda stršljena uništio.

Poznato je da ovaj neobični humanitarac nikada za svoj posao ne uzima novac, iako ga ljudi koje je oslobodio ovih gmazova i kukaca mole da ga počaste.

Sudeći prema blagoj zimi i iskustvima unazad nekoliko posljednjih godina – ovo neće biti jedine njegove intervencije u ovoj godini.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.