RUTINERSKI

Dodig preko Nadala do polufinala u Dohi

02.01.2014.
u 10:23
U tie breaku Dodig i Melo su Španjolcima prepustili samo jedan poen te sa 7:1 izborili polufinale

Hrvatski tenisač Ivan Dodig je u paru s Brazilcem Marcelom Melom izborio polufinale turnira u Dohi. U četvrtfinalu su sa 6:4, 7:6 nakon jedan sat i 15 minuta igre pobijedili španjolsku kombinaciju, Rafaela Nadala i Francisca Roiga.

Dodig i Melo su do prvog breaka stigli u četvrtom gemu prvog seta, ali je španjolska kombinacija uzvratila u sedmom gemu istom mjerom. Ipak, u desetom gemu hrvatsko-brazilski par još je jednom oduzeo servis Španjolcima i dobio prvi set 6:4.

Veliki korak prema konačnoj pobjedi Dodig i Melo su napravili breakom u šestom gemu drugog seta, međutim Nadal i Roig su im uzvratili kod servisa za meč pri rezultatu 5:3. U desetom gemu drugog seta Dodig i Melo imali su i tri meč lopte, ali nijednu nisu iskoristili pa je odluka pala u 13. igri.

U tie breaku Dodig i Melo su Španjolcima prepustili samo jedan poen te sa 7:1 izborili polufinale gdje ih čekaju prvi nositelji Alexander Peya i Bruno Soares.