Prijeti mu maksimalna kazna

Podignuta optužnica protiv državljanina BiH koji je pijan i drogiran automobilom ubio tročlanu obitelj

Foto
Podignuta optužnica protiv državljanina BiH koji je pijan i drogiran automobilom ubio tročlanu obitelj
17.04.2026.
u 18:47
Predloženo je i da sud, nakon održanog glavnog pretresa, okrivljenika osudi na maksimalnu zatvorsku kaznu, kao i da mu izrekne obveznu sigurnosnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom za sve vrste i kategorije vozila u trajanju od pet godina
Pogledaj originalni članak

Više javno tužiteljstvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv državljanina Bosne i Hercegovine Nikole Đ. (25) zbog osnovane sumnje da je 26. listopada 2025. godine na području gradske općine Novi Beograd, kao sudionik u prometu, nepoštivanjem prometnih propisa izazvao prometnu nesreću u kojoj je smrtno stradala tročlana obitelj, dok je jedna osoba zadobila teške tjelesne ozljede.

Optužnica je predana Višem sudu u Beogradu na odluku o potvrđivanju, a okrivljeniku se stavlja na teret kazneno djelo teškog djela protiv sigurnosti javnog prometa, za koje je zaprijećena kazna zatvora od pet do 15 godina.

Tužiteljstvo je predložilo i produljenje pritvora zbog opasnosti od bijega, mogućnosti ponavljanja kaznenog djela u kratkom razdoblju te zbog uznemirenja javnosti, piše Srpskainfo

Predloženo je i da sud, nakon održanog glavnog pretresa, okrivljenika osudi na maksimalnu zatvorsku kaznu, kao i da mu izrekne obveznu sigurnosnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom za sve vrste i kategorije vozila u trajanju od pet godina.

Također je predloženo da mu sud izrekne sigurnosnu mjeru oduzimanja predmeta, odnosno osobnog motornog vozila marke "Audi A4".

Postoji osnovana sumnja da je Nikola Đ. 26. listopada 2025. godine oko 00:44 sati na raskrižju Ulice omladinskih brigada i Bulevara heroja s Košara, kao vozač, postupao u gruboj suprotnosti s prometnim pravilima i nije pokazao obzir prema sigurnosti drugih sudionika u prometu, jer je u stanju vrlo teške alkoholiziranosti od 1,86 promila i pod utjecajem psihoaktivne tvari, opojne droge marihuana, upravljao vozilom marke ''Audi A4''.

Krećući se desnom prometnom trakom Bulevara heroja s Košara iz smjera Mosta na Adi prema Ulici Tošin bunar, došao je do navedenog raskrižja, ali se nije zaustavio ispred obilježenog pješačkog prijelaza kada mu je na semaforu prolaz bio zabranjen, odnosno na crvenom svjetlu koje je trajalo najmanje devet sekundi, nego je ušao u raskrižje velikom, neprilagođenom brzinom od oko 110 kilometara na sat, iako je dopuštena brzina bila 50 kilometara na sat.

Tom je prilikom prednjim dijelom vozila udario u desnu bočnu stranu osobnog motornog vozila marke "Hyundai i30" kojim je upravljala D. Š., krećući se Bulevarom heroja s Košara iz smjera Ulice Tošin bunar prema Mostu na Adi, a u trenutku nesreće skretala je lijevo u Ulicu omladinskih brigada brzinom od oko 32,6 kilometara na sat, pri čemu joj je na semaforu prolaz bio dopušten, odnosno bilo je zeleno svjetlo.

Od siline udara njezino vozilo zarotiralo se udesno te desnom bočnom stranom udarilo u stup semafora i stup električne rasvjete, uslijed čega su D. K., kao i putnici iz istog vozila B. Ž. i M. Ž., zadobili ozljede od kojih su preminuli na mjestu događaja, dok je teške tjelesne ozljede zadobio J. P., putnik iz vozila kojim je upravljao okrivljeni.

Neposredno nakon prometne nesreće oglasio se ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić.

"Noćas oko 00:50 sati u Ulici omladinskih brigada na Novom Beogradu došlo je do sudara dva automobila marke 'Audi' i 'Hyundai' u kojem su tri osobe smrtno stradale. Vozač 'Audija' N. Đ. (2001), državljanin BiH, uhićen je zbog postojanja osnova sumnje da je počinio kazneno djelo teška djela protiv sigurnosti javnog prometa. Utvrđeno je da je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola u organizmu od 1,17 promila", rekao je tada ministar Dačić.

Ministar policije Ivica Dačić objavio je i fotografiju obitelji koja je stradala, djeteta, majke i oca, nekadašnjeg pripadnika prometne policije Bojana Živkovića.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.