Wwin liga BiH

Sarajevo nadigralo Velež i vratilo se u borbu za treće mjesto na ljestvici

29.04.2024.
u 07:44

Nogometaši Sarajeva pobijedili su sinoć na Koševu ekipu Veleža s 3:0, u derbi susretu 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo se ovom pobjedom učvrstilo na četvrtoj poziciji na ljestvici te se vratilo u borbu za treću poziciju s obzirom na to da sada ima četiri boda zaostatka za Veležom.

Domaći tim poveo je već u prvoj minuti golom Oliveire koji je iskoristio dodavanje Čatakovića i sa nekoliko metara poslao loptu u gol.

Nakon asistencije na početku susreta Čataković se mogao upisati u stijelce u 24. minuti kada je izašao sam pred Hadžikića koji je bravurozno obranio njegov šut.

No, Čataković je u 63. minuti uspio zatrsti mrežu kada je rezantnim udarcem s ivice šesnaesetrca pogodio za 2:0.

Velež je mogao smanjiti zaostatak u 81. minuti kada je Kapetanović faulirao Mlinarića u šesnaestercu a sudac pokazao na bijelu točku, ali je udarac Hrkača sa 11 metara obranio Iliev.

U sudskoj nadoknadi u stijelce se upisao i Hasić koji je pogodio za konačnih 3:0 i uvjerljivu pobjedu Sarajeva.