Inicijativa

U srijedu na Parlamentu o smjeni ministra Elmedina Konakovića

10.02.2025.
u 12:17

Na dnevnom redu sjednice Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH trebala bi se naći samo jedna točka

Hitna sjednica Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH zakazana je za srijedu. Na dnevnom redu bi trebalo da se nađe samo jedna točka - Inicijativa za rekonstrukciju Vijeća ministara BiH - smjenu ministra vanjskih poslova u Vijeću ministara BiH Elmedina Konakovića, čiju su predlagači zastupnici: Sanja Vulić, Obren Petrović, Ljubica Miljanović, Milorad Kojić, Milan Petković, Miroslav Vujičić, Čedomir Stojanović i Nebojša Radmanović.

U obrazloženju inicijative naveli su da je Konaković "svojim izjavama i postupcima narušio ugled institucije koju predstavlja i doveo u pitanje osnovne vrijednosti Općeg okvirnog sporazuma za mir u BiH".- Posebno, izjavom kojom je vrijeđao Dan Republike Srpske, te pozivao na njegovo proglašenje danom žalosti u Vijeću ministara, kao i slanjem osobnih diplomatskih nota u ime Ministarstva, ministar Konaković je pokazao nepoštovanje prema RS, njenim institucijama i građanima - navodi se, između ostalog, u obrazloženju inicijative.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja