Zahtjev upućen Sudu BiH

Tužiteljstvo BiH zatražilo produljenje pritvora Nenadu Nešiću

22.01.2025.
u 12:32

 Tužiteljstvo BiH zatražilo je od Suda BiH produljenje pritvora za još dva mjeseca ministru sigurnosti BiH Nenadu Nešiću. Uz Nešića, uhićeni su i Milan Dakić, direktor Javnog poduzeća "Putevi RS", Mladen Lučić, brat bivšeg ministra u Vijeću ministara BiH Miloša Lučića, te još četiri osobe.

Nešić, Dakić i Lučić terete se za zloupotrebu službenog položaja ili ovlasti i primanje mita. Tužiteljstvo tvrdi da je Nešić od Romanijaputeva izvukao više od milijun KM. Sumnjive transakcije u ovom poduzeću na kojima je Tužiteljstvo BiH zasnovalo predmet datira iz 2019. godine i odnose se na fiktivne ugovore direktora Romanijaputeva Mirka Pandurevića s većim brojem pravnih osoba.
 

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata