Zbog obilnih padalina koje su zahvatile Hercegovinu i dijelove Bosne, na snazi je crveni meteoalarm, a u pojedinim naseljima zabilježene su poteškoće.
U zaseoku Ćavari, koji pripada naselju Doljani kod Jablanice, došlo je do izlijevanja lokalnog potoka na cestu koja vodi prema Blidinju, što trenutno otežava promet. Potok, koji se spušta iz brda i ulijeva u rijeku Doljanku, prelio se preko kolnika i djelomično zahvatio okolne vrtove.
Riječ je o lokalnom potoku koji je pritoka rijeke Doljanke. Dolazi iz brda. I prije bi znao nadoći, ali nikada nije bilo ovakvog intenziteta, kazao je za JablanicaLive jedan od stanovnika zaseoka Ćavari.
Cesta Jablanica – Blidinje vodi se kao magistralna cesta M17.5 i nalazi se u nadležnosti Javnog poduzeća Ceste Federacije BiH.
Ova dionica prolazi kroz naselje Doljani i često je izložena oštećenjima uslijed vremenskih nepogoda, posebno u dijelu prema visoravni Blidinje.
Građanima se savjetuje oprez i izbjegavanje kretanja ovim pravcem dok se vremenski uvjeti ne stabiliziraju.
Kako je naknadno izvijestio portal JablanicaLive, na istoj dionici M17.5 došlo je i do odrona stijene kod lokaliteta Skok, koja je pala na kolnik i blokirala jednu traku, a ekipe nadležnih službi već rade na uklanjanju prepreke.