Dvorana svetog Ivana Pavla II. Bila je premala da primi sve one koji su željeli nazočiti premijeri dokumentarnog filam ‘Slijedi me srcem’, pa je dio hodočasnika i župljana film gledao na velikom videozidu, na prostoru vanjskog oltara crkve sv. Jakova u Međugorju.
Film ‘Slijedi me srcem’ kroz svjedočanstva, arhivske snimke i sjećanja suvremenika prikazuje život, duhovni rad, djelovanje u Međugorju i ostavštinu fra Slavka Barbarića. Naslov je preuzet iz njegove istoimene knjige. Film je režirao Zdenko Jurilj, koji je ujedno napisao i scenarij. Producent je Ivica Karačić, izvršni producent je Tomislav Bubalo, a izvršnu produkciju potpisuje Kadar film i video produkcija iz Širokog Brijega, a koproducenti su Informativni centar Mir Međugorje i RTV Herceg-Bosne. Organizatori projekta: Ivica Karačić i Mario Mijatović.
Prije same projekcije nazočne je pozdravio međugorski župnik fra Zvonimir Pavičić, koji je podsjetio kako se prikupljaju donacije za Majčino selo, koje je kako je rekao ”dar fra Slavka Barbarića župi Međugorje i svima onima koji su štićenici tog programa”, za brojne hodočasnike iz inozemstva koji su bili na projekciji osiguran je prijevod na njihovom jeziku.
Ivica Karačić nakon projekcije zahvalio je svima koji su sudjelovali u izradi ovoga filma.
”Prezadovoljan sam. Imao sam malo tremu, dok nisam vidio koliko je ljudi došlo i kakve su njihove reakcije… Hvala napoj dragoj Gospi. Došla je k nama Kraljica Mira i trebamo biti u miru, trebamo slijediti fra Slavkom život, Krista srcem…”, govorio je Ivica Karačić.
Redatelj filma ‘Slijedi me srcem’ Zdenko Jurilj zahvalio je posjetiteljima na odzivu na ovu projekciju.
”Iznenađen sam odazivom hodočasnika iz svijeta što dovoljno govori o njegovom liku i djelu. Zadovoljan sam i dojmovima koje sam čuo nakon projekcije filma. U sedamdeset minuta je nemoguće ispričati sve zanimljive dijelove njegovog života. To je za možda drugi ili treći film o fra Slavku, a ovo je kamen temeljac za nastavak filmske priče o liku i djelu fra Slavka Barbarića”, kazao je Jurilj, prenosi Radio Mir Međugorje.
”Fra Slavko je svojim životom dotaknuo živote mnogih od nas. I ja sam bila stipendist njegove fondacije Prijatelji talenata. O takvim ljudima se treba govoriti, nego moraju ostajati trajni zapisi za generacije koje dolaze”, kazala je Slavica Karačić, a Vedran Vidović zahvalio je publici što je dolaskom još jednom pokazala koliko je velika ljubav prema fra Slavku Barbariću u cijelom svijetu.
”Mi koji radimo u Informativnom centru Mir Međugorje često susrećemo različite ljude iz cijeloga svijeta koji dolaze ovdje i gotovo da nema područja gdje fra Slavko nije bio”, kazao je Vedran Vidović.
”Veliki ljudi traže i od nas da činimo isto”, kazao je nakon premijere filma fra Jozo Grbeš, provincijal Hercegovačke franjevačke provincije dodajući kako je kako je ono što je fra Slavko živio i činio ostavilo velike tragove.
Jedna od ostavština fra Slavka Barbarića je i Majčino selo za koje su skupljale donacije nakon projekcije.
”Ne umire jedino ono za što se umire. Fra Slavko je umro, doslovno izgorio služeći Bogu, čovjeku, Gospi, Međugorju… čineći dobra dijela. I da to uistinu ne umire svjedoče i svi večerašnji sudionici na premijeri filma, svjedoče njegova djela, svjedoče ljudi koji ga se i danas sjećaju. Fra Slavko je čovjek koji je ljubio Boga, ljubio čovjeka u potrebi, ljubio našu nebesku Majku… I nije se boja žrtvovati, izgarati i izgorjeti u tom duhu i za taj cilj”, kazao je ravnatelj Majčina sela fra Ivan Sesar, koji je dodao i kako je Majčino selo jedno od fra Slavkovih životnih djela.
”Ovaj film je važan jer je 26 godina nakon njegove smrti zabilježio ono najbitnije iz njegova života i djelovanja”, kazao je fra Ivan Sesar.