VIDEO Bacio Australiju u trans: Del Piero zabio četiri za Sydney!

'Juventus' Alessandro Del Piero celebrates after scoring against Inter Milan during their Serie A soccer match at the Juventus stadium in Turin March 25, 2012.  REUTERS/Alessandro Garofalo (ITALY - T
Reuters/Pixsell
19.01.2013.
u 12:28

Talijanski nogometaš postao je i autor drugoga najbržeg hat-tricka u povijesti australske lige.

U Australiji su u ovom trenutku najbolji svjetski tenisači i tenisačice, ali tu je zemlju u trans bacio jedan - nogometaš! Alessandro del Piero postigao je u pobjedi njegova Sydneya nad Wellington Phoenixima (7:1) čak četiri pogotka. Bivši legendarni nogometaš Juventusa golove je zabio 20., 23. (s 11 metara), 39. i 70. minuti, a njegov hat-trick iz prvoga poluvremena drugi je najbrži u povijesti australske lige. Trener Sydneya Frank Farina izvadio ga je šest minut prije kraja kako bi Del Piero pokupio zaslužene ovacije stadiona Allianz.

Prvi je to put u 22 godine karijere tog 38-godišnjaka da je na jednoj utakmici četiri puta zatresao protivničku mrežu.

Dodajmo i da Kruno Lovrek nije zaigrao za domaćine.