Luka Modrić
AFP
29.04.2012.
u 19:45

Luka Modrić igrao je svih 90. minuta, a Sky Sport i Goal.com ocijenili su ga sedmicama

Nogometaši Tottenhama u 36. kolu engleskog prvenstva pobijedili su Blackburn s 2:0. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj gosti nisu uputili niti jedan udarac prema golu Tottenhama. Spursi su poveli u 22. minuti nakon gužve u šesnaestercu Blackburna, a strijelac je bio Van der Vaart. Utakmicu je u 75. minuti riješio Walker prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca. Naš reprezentativac Luka Modrić igrao je svih 90. minuta, a Sky Sport i Goal.com ocijenili su ga sedmicama, uz komentar da je kontrolirao igru na sredini terena.

Ovom pobjedom, prvom nakon gotovo mjesec dana, Tottenham se bodovno izjednačio s Newcastleom na četvrtoj poziciji.

Nakon što su izbacili Barcelonu u polufinalu Lige prvaka, nogometaši Chelsea nastavili su s odličnim igrama i sa 6:1 pobijedili QPR. Utakmicu su započeli furiozno, već su u 25. minuti vodili 4:0. Igrač utakmice bio je probuđeni Fernando Torres koji je postigao hat-trick. Zanimljivo, Torres je na današnjoj utakmici zabio jednako golova kao i u cijelom prvenstvu dosad.

Tottenham - Blackburn 2-0 (Van der Vaart 22, Walker 75)

Chelsea - QPR 6-1 (Sturridge 1, Terry 14, Torres 19, 25, 64, Malouda 80 / Cisse 84)