Borbeni avion F-16C Fighting Falcon koji pripada američkoj akrobatskoj skupini U.S. Air Force Thunderbirds srušio se u pustinji na rubu Nacionalnog parka Death Valley.
Na društvenim mrežama pojavile su se snimke pada aviona u blizini aerodroma Trona i katapultiranje pilota, koji je prošao s lakšim ozljedama, piše Tportal.
An F-16C fighter jet belonging to the US Air Force Thunderbirds crashed near Trona Airport in California.
— PressTV Extra (@PresstvExtra) December 3, 2025
Follow: https://t.co/7Dg3b41hTx pic.twitter.com/bKrgKNOTa0
“Dana 3. prosinca 2025. oko 10:45 sati, pilot Thunderbirda sigurno se katapultirao iz aviona F-16C Fighting Falcon tijekom trenažne misije u kontroliranom zračnom prostoru u Kaliforniji. Pilot je u stabilnom stanju i prima daljnju medicinsku skrb. Incident je pod istragom, a dodatne informacije objavit će Ured za odnose s javnošću 57. krila", objavili su iz skupine Thunderbirds na društvenim mrežama.
— Thunderbirds (@AFThunderbirds) December 3, 2025