muški i ženski

Trump će proglasiti da postoje dva spola

Donald Trump
EPA
20.01.2025.
u 16:50

Novoizabrani američki predsjednik Donald Trump izdat će izvršne naredbe po stupanju na dužnost kojima će se smanjiti programi raznolikosti, jednakosti i inkluzije i proglasiti da će američka savezna vlada priznavati dva spola, muški i ženski, najavio je novi dužnosnik Bijele kuće.

Dužnosnik je dodao da se uskoro očekuje više poteza po pitanju DEI-a, kako se programi raznolikosti i inkluzije često nazivaju, ali nije otkrio pojedinosti o planiranim koracima ili kad će biti objavljeni. Kao dio izvršnih naredbi, savezna sredstva neće se koristiti za promicanje "rodne ideologije", naveo je dužnosnik, što je izraz koji se često koristi kao referenca na bilo koju ideologiju koja promiče netradicionalne poglede na spol i rod, piše Index.

Odmah će donijeti niz odluka

Sredstva SAD-a neće se koristiti za medicinske postupke promjene spola, objasnio je dužnosnik. Nije odmah bilo jasno što će izvršne naredbe značiti za američku vojsku.

Trump je još tijekom svog prvog mandata najavio da će zabraniti transrodnim vojnicima da služe u vojsci, a njegova administracija zamrznula je zapošljavanje transrodnog osoblja. Biden je poništio tu odluku kada je preuzeo dužnost 2021.

Dvije izvršne naredbe o DEI-u i rodnim pitanjima bile su dio stampeda naloga o temama u rasponu od imigracije do energetike koje su jutros najavljivali novi dužnosnici Bijele kuće. Trump preuzima dužnost u 18 sati po srednjoeuropskom vremenu, piše Index.

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije