19 mrtvih u prosvjedima

Nepalski premijer podnio ostavku nakon krvavih prosvjeda zbog zabrane društvenih mreža

Prosvjedi u Nepalu
EPA, Fena
09.09.2025.
u 13:35

Nepalski premijer podnio je ostavku nakon nasilnih prosvjeda zbog kontroverzne zabrane društvenih mreža u kojima je poginulo najmanje 19 ljudi.

Premijer Sharma Oli podnio je ostavku predsjedniku Ram Chandri Paudelu, priopćio je u utorak ured premijera, dodajući da je cilj ovog poteza bio omogućiti put ka političkom rješenju situacije.

Nepalska vlada ukinula je zabranu korištenja društvenih mreža nakon sinoćnjeg kriznog sastanka kabineta, a ministar komunikacija, informacija i tehnologije Prithvi Subba Gurung potvrdio je povlačenje mjere za dpa, prenosi Fena.

Prosvjedi, koji su rezultirali stotinama povrijeđenih, nastavili su se u utorak ujutro unatoč policijskom satu širom zemlje, a tisuće ljutitih prosvjednika vandalizirale su i palile urede glavnih stranaka i nekoliko političkih lidera.

Prosvjednici su zapalili ured Nepalskog kongresa i napali kuću oporbenog lidera Pushpe Kamala Dahala i nekoliko drugih političara.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja