OI Tokio

Zverev iskoristio pad Đokovića i izborio finale Olimpijskog teniskog turnira

30.07.2021.
u 18:59

Njemački trnisač Alexander Zverev savladao je Novaka Đokovića sa 2-1 u setovima i izborio veliko finale teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Zverev je priredio veliko iznenađenje i za 2 sata i pet minuta savaldao prvog reketa svijeta.

Đoković je fenomenalno ušao u meč, igrao odlično i riješio prvi set uvjerljivim rezultatom 6:1.

Nakon toga uslijedio je veliki pad u igri Novaka, Zverev mu je oduzeo 2 servisa u šestom i osmom gemu i set riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

Đoković nije uspio da se oporavi, Zverev je igrao sjajno u trećem setu i riješio ga u svoju korist uvjerljivim rezultatom 6-1.

Zverev će u velikom finalu teniskog turnira na Olimpijskih igara igrati protiv Rusa Karena Khachanova, dok će Đoković imati priliku osvojiti zlato u finalu mix dublova.