Rukomet

Zrinjskom 3. mjesto još uvijek u igri, plemići furioznom igrom deklasirali Prijedor (42:18)

10.04.2017.
u 07:00

Utakmicama Zrinjski – Prijedor 42:18 (23:8) i Vogošća Poljine Hills – Krajina 36:30 (18:15) kompletirano je 23. kolo Premijer lige BiH za rukometaše.

Pobjeda protiv Prijedora od čak 24 pogotka razlike rekordna je pobjeda Mostaraca u tekućoj sezoni. Zrinjski je furioznom igrom posao završio u prvom poluvremenu kada je razliku nazidao na plus 15 pogodaka, pa je nastavak bio samo formalnost, odnosno svojevrsno uigravanje pred sljedeće značajne susrete.

Prilika za doigravanje

Posebice je za momčad Zdravka Medića važna utakmica idućeg kola protiv Konjuha u Živinicama.

Tko u tom susretu pobjedi, zadržat će priliku za doigravanje. U drugom susretu igranom u subotu, Vogošća Poljine Hills je bez problema svladala Krajinu iz Cazina.

Domaći rukometaši od početka zaigrali jako i već sredinom prvog poluvremena imali prednost od pet pogodaka (10:5), koju su uspjeli sačuvati do poluvremena, a na odmor su Vogošćani otišli s tri gola prednosti (18:15). U drugom poluvremenu domaći rukometaši bez puno napora drže prednost i na kraju dolaze do potpuno zaslužene pobjede rezultatom 36:30.

Utrka za treće mjesto

Najveći posao u 23. kolu napravila je Derventa pobjedom u Goraždu, međutim, utrka za 3. mjesto time nije riješena jer ekipa Zorana Dokića u zadnja 3 kola ima težak raspored, pa je tako plasman u doigravanje još uvijek u igri. Kompletni rezultati 23. kola: Zrinjski – Prijedor 42:18 (23:8), Vogošća PH – Krajina 36:30, Goražde – Derventa 22:25, Maglaj – Konjuh 32:25, Krivaja – Bosna 26:22, Čelik – Sloga 24:33, slobodan je Borac m:tel. Poredak poslije 23. kola: 1. Vogošća Poljine Hills 58 (21), 2. Borac m:tel 48 (21), 3. Derventa 40 (21), 4. Zrinjski 37 (22), 5. Konjuh 34 (21), 6. Bosna 34 (21), 7. Maglaj 33 (22), 8. Goražde 28 (21), 9. Krivaja 28 (21), 10. Sloga 27 (21), 11. Čelik 18 (22), 12. Prijedor 13 (21), 13. Krajina 12 (21).