utakmica

Željezničar u četvrtfinalu Kupa BiH

25.10.2017.
u 20:17

Nogometaši Željezničara plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su večeras na 'Grbavici' savladali ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu gledatelji su mogli vidjeti prilično neinteresantnu utakmicu s mnogo borbe na sredini terena.

'Plavi' su u prvom dijelu utakmice imali inicijativu iako nisu stvorili niti jednu konkretnu priliku, kao i njihov protivnik.

Drugo poluvrijeme donijelo je više uzbuđenja. Željezničar je poveo sjajnim golom Asima Zeca s oko 18 metara, koji je uputio lijep udarac pod 'rašlje' u 51. minuti.

Gosti su nakon borbene igre uspjeli izjednačiti preko Abida Mujagića lijepim lob-udarcem u 69. minuti.

Međutim, u 84. minuti Goran Zakarić je iz penala postavio konačan rezultat.