Željezničar pobijedio Radnik s 3:2

sportsport.ba
10.12.2017.
u 16:12

Željezničar je u 18. kolu pobijedio Radnik na Grbavici s 3:2 nakon velikog preokreta.

Radnik je dominirao u prvih 45 minuta na Grbavici i uspjeli su nokautirati Željezničar u ovom dijelu utakmice, piše Sportsport.ba.

Domaći su dobro počeli. Već u prvoj minuti su preko Zeca imali veliku priliku, ali je ostatak prvog dijela pripao gostima iz Bijeljine.

Nakon nekoliko dobrih prilika u 32. minuti Radnik dolazi do vodstva. Sjajnu kontru završio je Hadžić za prednsot gostiju od 0:1.

Novi šok za domaće uslijedio je na kraju prvog dijela. Još jedna brza akcija završena je pogotkom Ševke Okića za velikih 0:2 na poluvremenu.

Tim Admira Adžema je krenuo žestoko u nastavku utakmice, a to im se na kraju i isplatilo.

Golovima Kajkuta u 47. minuti i Grovca u 59. Željezničar dolazi do poravnanja rezultata na 2:2, ali s napadima nisu stali.

U 70. minuti došli su do velikog preokreta. Šerbečić je napravio penal, dobio je crveni karton, a Zakarić je pogodio za 3:2.

Velika negodovanja gostiju nisu urodili plodom da se poniši odluka.

Do kraja je Željezničar lagano priveo utakmicu kraju i došao je do velika tri boda i na pauzu odlaze s prve pozicije.