Velež svladao Borac s 2:0

FK Velež Mostar
01.05.2023.
u 20:07

Nogometaši Veleža pobjedili su Boraca sa 2:0 u jednom od derbija 29. kola Premijer lige BiH.

Velež je odlično otvorio utakmicu i poveli su već u 6. minuti nakon pogotka Nermina Haskića koji se našao na pravoj poziciji nakon što se lopta odbila od golmana Nikole Ćetkovića.

Mostarci su nastavili s napadima. U razmaku od dvije minute imali su dvije odlične prilike.

Prvo je Tarik Šikalo šutirao loše s 11 metara nakon sjajnog dodavanja Ede Vehabovića, a onda je Nemanja Anđušić bio u izglednoj šansi nakon što je ukrao loptu neopreznom Branku Laziću, piše Avaz

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 72. minuti kada je Nemanja Anđušić realizirao najstrožiju kaznu, koju je sudac AntoniBandić dosudio nakon prekršaja Lazića nad Haskićem.

Velež u narednom kolu gostuje Željezničaru, dok će Borac na svom terenu dočekati Sarajevo.