Win Liga

Velež slavio s 5:1, Tuzla City ispada u Prvu ligu FBiH

24.05.2024.
u 20:26

U prvoj utakmici posljednjeg kola Win Lige Bosne i Hercegovine nogometaši Veleža su na stadionu Tušanj svladali Tuzla City uvjerljivim rezultatom 5:1.

Od početka Velež je dominirao jer su se domaći odlučili da u početni sastav uvrste četiri debitanta i osam igrača mlađih od 21 godine.

S druge strane i Dejan Klafurić je kombinirao, ali su u timu bili igrači koji su imali značajnu ulogu u prvenstvu.

Do 31. minute i vodstva Veleža vidjeli smo niz dobrih prilika za Mostarce. U 31. minuti za vodstvo je pogodio Mihale Mlinarić.

Isti igrač povisio je na 2:0 u 38. minuti utakmice. S tim rezultatom završen je prvi dio utakmice.

Na početku drugog dijela gol je postigao Emir Halilović, a za 4:0 za Velež pogodio je Tarik Šikalo u 55. minuti.

Počasni gol za domaće u 82. minuti postigao je Irfan Hadžić, a konačan rezultat u 89. minuti je postavio Mlinarić.

Velež je prvenstvo okončao na trećoj poziciji, a Tuzla City na jedanestoj što znači da će naredne sezone igrati u Prvoj ligi FBiH.