FOTO/VIDEO: Zrinjski izborio povijesni rezultat

18.07.2023.
u 18:34

Po nesnosnoj vrućini na 40+ stupnjeva Zrinjski je odigrao uzvratnu utakmicu prvog pretkola Lige prvaka s armenskim prvakom Urartuom.

Prva utakmica koja je odigrana prije točno sedam dana, a završila je minimalnom pobjedom mostarske ekipe.

Nakon 120 minuta i serije jedanaesteraca u infarktnoj završnici slavili su mostarski Plemići te tako osigurali povijesni plasman u 2. pretkolu Lige prvaka.

Posljednji a ujedno i pobjednički jedanaesterac izveo je Barišić te bacio u trans prepuni stadion pod Bijelim brijegom.

Zrinjski će sutra saznati svog protivnika u 2. pretkolu  nakon što uzvratni susret oidigraju luksemburški Hesperange i Slovan iz Bratislave. Prva utakmica između ova dva protivnika završila je rezultatom 1:1.

SASTAVI:

1'  Počela je utaknmica

3' Bilbija šutirao pored gola.

6' Poigravali su se defanzivci Urartua, Bilbija dolazi do lopte, sjajno je sve uradio, ali pogađa stativu. Zrinjski bolji na otvaranju utakmice.

8' Pao je jedan gostujući igrač u kaznenom prostoru Zrinjskog. Gosti traže penal, sudac se nije oglasio.

12' Treća sjajna prilika za Bilbiju. Iz dobre situacije je šutirao, ali je loše zahvatio loptu. Lagano to brani golman gostujuće ekipe

19' Pomoć se ukazuje Bilbiji. Žuti karton zaradio je gostujući trener

26' Gooooool! Vodi Zrinjski i sada je već teško očekivati iznenađenje. Tko drugi nego Bilbija!

Tiho tiho teče Neretva, pjesma legendarnog Mate Bulića odjekuje stadionom pod Bijelim brijegom

32' Sudijski time-out zbog ogromne vrućine u Mostaru.

34' Nastavljena je utakmica.

35' Nespretna reakcija Senića, ali sve se dobro završilo za Zrinjski.

37' Centaršut Staniča, ali intervenira dobro obrana gostiju. Ostaje 1:0.

45'  Pet minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. Zanimljiva odluka suca.

45+2' Gosti su napravili nekoliko dobrih napada u posljednje dvije minute, Zrinjski se dobro brani.

45 +5' Poluvrijeme u Mostaru. Zrinjski ima prednost od 1:0.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru. Gosti su odmah napravili jednu izmjenu. Sabua je ostao na klupi, a u igru je ušao Dzhikiya.

48' Prvu priliku imali su gosti, ali Marić siguran.

52' Ponovo dosta prostora za igrače Zrinjskog, ali još jednom loš zadnji pas.

Igra se oprezno s obje strane. Visoka temperatura zasigurno utječe na ritam igre

59' Izmjena kod gostiju. Eduardo je na terenu umjesto Mogilevetsa.

61' Izmjene i kod domaće ekipe. Iz igre izašli Stanić i Ćuže a ušli su Zlomislić i Sabljić

66' Mario Tičinović šutirao sa 16 metara iskosa ali je lopta završila iznad gola

68' Urartu u posljednjih 20 minuta ide na sve ili ništa. Dvostruka izmjena. Maksimenko i Ozbiliz ulaze u igru, a izvan terena idu Salou i Piloyan.

70'  Oštar start sada nad Bilbijom. Sudac pokušava smiriti strasti sada. Žuti karton kapitenu gostiju.

72' Možda i najbolja prilika za goste večeras

74' Izjednačenje. Grigoryan preciznim udarcem pogodio desni donji kut vratara Zrinjskog za 1:1

80' Izmjena kod domaće ekipe. Tičinović i Marin izlaze iz igre a ulaze Hrvanović i Memija

81' Očekuje nas uzbudljiva završnica na stadionu pod Bijelim brijegom

86' Još jedan dobar pokušaj gostiju. Šutirao je Dzhikiia ali Marić sigurno brani

87' Zrinjski uzvraća preko Kožulja. Šutirao je s 20-ak metara ali lopta odlazi pored vratnice

90' Penal za goste! Urartu prešao u vodstvo

90' Kako stoje stvari gledat ćemo produžetke u Mostaru. Sedam minuta sudijske nadoknade.

90+7' Kakva prilika za Bilbiju i nevjerovatna obrana vratara Urartua.

Kraj rgularnog dijela utakmice. Slijede produžeci.

94' Gooooooooooooool! Kiš sigurno pogađa i poravnava na 2:2, a ovo je rezutlat s kojim Zrinjski ide u 2. pretkolo Lige prvaka. Loptu je poslao lagano u jednu, a golmana u drugu stranu.

105' Žuti karton za Marića zbog "krađe vremena". Tri minute sudijske nadoknade u prvom produžetku.

108' Nevjerovatno. Urartu vodi 2:3

108' Završen je prvi produžetak.

Odlučujućih 15 minuta

111' Pokušao je Kiš sada, ali siguran golman Urartua.

115' Pet minuta plus sudijska nadoknada do kraja utakmice. Bližimo se penalima.

120' Kraj u Mostaru. Penali će odlučiti putnika u 2. pretkolo Lige prvaka.