Tuka s petim rezultatom sezone u konkurenciji 33 atletičara na 800 m

Amel Tuka
06.07.2016.
u 11:20

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka u konkurenciji 33 prijavljena natjecatelja sudionika europskog prvenstva u Amsterdamu, ima peti rezultat sezone na 800 metara. Tuka je svoje najbolje ovogodišnje vrijeme istračao na mitingu u Madridu (23. lipnja) gdje je pobijedio rezultatom jedna minuta 45,23 sekunde, javlja Fena.

Bolje rezultate od bh. atletičara ove sezone imaju Francuz Pierre-Ambroise Bosse (1:44,51), Poljaci Marcin Lewandowski (1:44,91) i branitelj naslova europskog prvaka Adam Kszczot (1:44,99) te Britanac Michael Rimmer (1:44,93).

Od svih prijavljenih natjecatelja Tuka ima najbolji osobni rekord 1:42,51, koji je istrčao u srpnju prošle godine u Monaku.

Dvadeset petogodišnji atletičar iz Kaknja ove sezone je trčao pet utrka, dvije na Dijamantskoj ligi u marokanskom Rabatu i američkom Eugeneu na kojim je zauzeo treće (1:45:41) i šesto mjesto (1:45,90), dok je pobijedio na mitinzima u Lucernu (1:45,55), Madridu i Zenici (1:48,59).

Najveće uspjehe u karijeri Tuka je ostvario prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Pekingu, te 2013. na Europskom prvenstvu do 23 godine u finskom Tampereu, na kojim je osvojio brončane medalje.

Kvalifikacije utrke na 800 m počinju u četvrtak, 7. srpnja (od 11.35 sati), polufinale je u petak, 8. srpnja (18.36), dok je finale na programu posljednjeg dana prvenstva u nedjelju, 10. srpnja (18.30).