Rukomet

Treća pobjeda u nizu Zrinjski dovela u puno bolju situaciju

BiH,14.02.16.Mostar, Prvenstvena rukometna utakmica,  Zrinjski - Gradacac 31:27 Photo:Stojan Lasic
17.02.2016.
u 08:00

Mostarci lakše dišu, ali borbu za ostanak nisu završili

Treću pobjedu u isto toliko utakmica nastavka sezone ostvarili su igrači Zrinjskog. Ovog puta Mostarci su slavili protiv solidnog Gradačca 31:27 (poluvrijeme 14:14).

Podigli ritam

Nakon izjednačenog prvog dijela ekipa Zdravka Medića podigla je ritam u nastavku i tako stigla do pobjede. Strijelce je i ovog puta s 10 pogodaka predvodio Sarajlić, Bošković je dao 6, Pavlak 4. Uglavnom, stopostotni učinak Mostarce je iz donjeg doma lansirao u sredinu ljestvice. Međutim, daleko od toga da je bitka za opstanak završena. Od velike važnosti mogla bi biti iduća utakmica protiv Igmana na Ilidži.Još ljepši niz od Zrinjskog ima sarajevska Bosna, koja je protiv Čelika stigla do četvrte uzastopne pobjede te ga bodovno u stopu prati. Pobjeda protiv doskora čvrstih Zeničana 35:30, poluvrijeme 18:13, izborena je lakše od očekivanja. Strijelce ‘studenata’ predvodili su Derviš Birdahić i Emir Šahinović s po šest, a Mirza Dervedžić i Aldin Begagić kod gostiju postigli su po osam. Izviđač je u Ljubuškom, protiv već otpisane Slobode, uknjižio tri očekivana boda. Praktično je sve bilo riješeno u prvom dijelu, koji su domaći dobili 19:12. Najučinkovitiji u domaćoj momčadi bili su Josip Šarac i David Mandić s po šest pogodaka, kod gostiju čak četvorica igrača – Husejinović, Sejdinović, Sabljić i Đulić, postigla su po tri pogotka. Velika borba vodila se u Maglaju, gdje je domaći sastav teže od očekivanja 33:30 (18:12) stigao do bodova protiv Gračanice. Usput su se nadmetali i strijelci Benjamin Čičkušić i Almir Osmanhodžić, a na kraju su obojica po 13 puta (!) zatresla mrežu, ali se radovao jedan, Čičkušić. Domaćinu je “gusto” bilo i u Vogošći. Borbeni “stolari” bili su na pragu iznenađenja, u 54. minuti imali su 20:20. Međutim, da preokrenu, spriječio ih je izvrsni Šabanović, koji je 2 puta branio ‘nemoguće’, što je razdrmalo njegovu momčad koja je na koncu slavila 24:21.

Poredak

Uz Šabanovića, koji je sakupio 15, izvrstan je bio i gostujući vratar Sidik Omerović s 14 obrana. Uglavnom, vratari su bili daleko najbolji akteri ove utakmice. Rezultati 18. kola, Zrinjski – Gradačac 31:27, Izviđač – Sloboda 34:20, Krajina – Derventa 27:23, Vogošća – Konjuh 24:21, Bosna (S) – Čelik 35:30, Prijedor – Bosna (C) 25:22, Maglaj – Gračanica 33:30 i Sloga – Igman 33:25. Poredak: Izviđač 51, Vogošća 51, Maglaj 40, Sloga 33,Derventa 31, Čelik 27, Prijedor 26, Konjuh 24, Zrinjski 22, Krajina 22, Bosna (S) 22, Gračanica 19 Bosna (V) 19, Gradačac 15, Igman 15, Sloboda 10 bodova.