Sloboda favoritu 'iščupala' bod

sloboda
23.12.2015.
u 07:00

Bimal Jedinstvo u Brčkom je nadigralo BL Voley u prva dva seta uvjerljivim rezultatom 25:14 i 25:16, a u trećem nonšalantno 27:25

Jesenski dio prvenstva odbojkašica BiH priveden je kraju po već ustaljenom redu - favoriti pobjeđuju bez problema s rijetkim "luksuzom". Pod tim "luksuzom" se misli na rijetko gubljenje setova, piše Večernji list BiH.

"Luksuz"

U 11. kolu Premijer lige taj "luksuz" sebi su dopustile odbojkašice Modriče koje su tuzlanskoj Slobodi prepustile bod. To je ujedno i jednini susret proteklog kola u kojem se igralo pet setova. Domaće su povele poslije maratonskog prvog seta 31:19, gošće nakon 21:25 izjednačile, a kada su Modričanke u trećem setu s 25:18 stvari postavile na svoje mjesto, mislilo se da je posao gotov. Međutim, trener gošći Amir Žilić uspijeva motivirati svoju ekipu koja je odigrala znatno bolje nego u proteklim kolima, pa su gošće izjednačile 22:25, a blizu iznenađenju bile su i u petom setu koji su domaće dobile, tijesno, 15:12. Vodeća trojka bila je uistinu premoćna pa je tako Bimal Jedinstvo u Brčkom nadigralo BL Voley u prva dva seta uvjerljivo 25:14 i 25:16, a u trećem nekako nonšalantno 27:25. Vodeće Gacko protutnjalo je kroz Bijeljinu, domaće su izdržale jedan, prvi, set 23:25, a potom je uslijedilo 11:25 i 15:25. Slično je susret protiv Dervente riješila i Kula na gostovanju u Gradačcu (rezultat 25:15, 25:16 i 25:18).

Derbi začelja

U derbiju začelja "pivarke" su stigle do ukupno druge pobjede. Neizvjesni su bili prvi 26:24, pa i drugi set 25:22, a treći su domaće već lako dobile 25:17.

Rezultati 11. kola Premijer lige odbojkašica: Bimal Jedinstvo – BL Voley 3:0, Bihać – Bosna 3:0, Radnik – Gacko 0:3, Modriča – Sloboda 3:2, Kula – Derventa 3:0.

Poredak: 1. Gacko 33, 2. Jedinstvo 30, 3. Kula 27, 4. BL Voley 21, 5. Modriča 16, 6. Radnik 11, 7. Derventa 9, 8. Sloboda 8, 9. Bihać 7, 10. Bosna 3 boda.*