"Sedmica" Reala, četiri gola Ronalda

Cristiano Ronaldo
05.03.2016.
u 20:01

Portugalac je odigrao jednu od najboljih utakmica sezone, a četiri pogotka je postigao u razmaku od samo 25 minuta

Nogometaši Real Madrida "pregazili" su u 28. kolu Primere na Bernabeu Celtu s čak 7-1, a četiri gola je postigao Cristiano Ronaldo.

Portugalac je odigrao jednu od najboljih utakmica sezone, a četiri pogotka je postigao u razmaku od samo 25 minuta, od 50. do 75. minute, pri čemu su drugi i treći bili iznimno atraktivni. Ronaldo je sada s 27 golova pretekao Luisa Suareza (25) na čelu najboljih strijelaca Primere.

Uz Ronalda (50, 58, 64, 75), u strijelce su se upisali Pepe (41), Jese Rodriguez (77) i Gareth Bale (81), koji se vratio nakon dvomjesečnog izbivanja zbog ozljede. Celta se odlično držala sve do 41. minute kada su primili prvi gol, a u drugom dijelu su doživjeli katastrofu, koju su ublažili počasnim pogotkom Iago Aspasa (62).

Kod Reala je cijelu utakmicu odigrao Mateo Kovačić, dok je Luka Modrić ozlijeđen.

Vodi Barcelona s 69 bodova ispred Atletica (61) i Reala (60).