LA LIGA

Real uvjerljivo slavio i ostao na čelu tabele, čudesni Bellingham prvi strijelac lige

07.10.2023.
u 18:28

Nogometaši Real Madrida savladali su Osasunu rezultatom 4:0 u okviru 9. kola španjolske La Lige i zadržali su lidersku poziciju.

Ponovno je briljirao nevjerojatni Jude Belingham koji je postigao dva prva gola i tako trasirao Kraljevima put do trijumfa.

Englez je načeo mrežu tima iz Pamplone u 9. minuti, a u 54. minuti povisio je na 2:0. Bio je to njegov čak osmi ligaški gol, te je prvi na listi strijelaca La Lige iako je vezni igrač.

Također, ponovio je podvig Cristiana Ronalda koji je na prvih deset utakmica za Real postigao isto toliko golova u svim natjecanjima.

Do kraja su pobjedu Reala potvrdili Vinicius u 65. i Joselu u 70. minuti za konačnih 4:0.

Real će u narednom kolu gostovati Sevilli, dok je Osasuna domaćin Granadi.