na slavnom stadionu

Nogometašice Engleske i Njemačke igrat će u finalu Eura 2022 na Wembleyju

28.07.2022.
u 22:11

Njemačka reprezentacija bila je bolja u polufinalu Eura od Francuske (2:1), dok su nogometašice Engleske bile uvjerljive protiv Švedske (4:0).

Nogometašice Njemačke osigurale su plasman u finale Europskog prvenstva koje se ovog ljeta održava u Engleskoj nakon što su u polufinalu, odigranom u Milton Keynesu, rezultatom 2:1 bile bolje od Francuskinja, prenosi BBC Sports.

Golom u 40. minuti Alexandre Popp Njemačka je povela, no Francuskinje su do kraja poluvremena izjednačile i to zaslugama Njemice Frohms koja je pogodila vlastitu mrežu. Odluka je pala u 76. minuti kada je strijelac za njemačku opet bila Popp.

U finalu, koje je na rasporedu u nedjelju, Njemačka će igrati protiv Engleske, domaćina ovog Europskog prvenstva na slavnom londonskom stadionu Wembley na kojem se očekuje između 80.000 i 90.000 gledatelja.