Nogometaši Borca nadigrali Tuzla City i prestigli ih na ljestvici

17.09.2022.
u 18:13

Pobjedom su Banjolučani prestigli Tuzla City na ljestvici. Borac ima 17, a Tuzla City 16 osvojenih bodova.

Nogometaši banjolučkog Borca ostvarili su pobjedu na gostovanju u 11. kolu Premijer lige BiH protiv Tuzla Cityja rezultatom 1:0.

Gol za pobjedu Banjolučana postigao je Mrkaić u 79. minuti utakmice pošto je iskoristio smušenost domaće obrane nakon ubačaja iz kornera.

U prvom poluvremenu viđena je borbena utakmica. Borac je prijetio preko Zakarića, Tatara i Lukića, a Tuzla City preko Smajlagića i Mišića. Na odmor se otišlo bez golova.

Raskvašeni teren bio je glavni protivnik za igrače oba tima jer nisu mogli pokazati šta znaju i umiju. Domaći, odnosno golman Fejzić, umalo nije postigao autogol kada se okliznuo prilikom degažmana, ali je loptu uspio stići na gol liniji.

Igra se odvijala između dva šesnaterca sve do vodećeg i ispostavit će se odlučujućeg gola za pobjedu Banjolučana.

Tuzla City je u posljednjih desetak minuta krenuo na sve ili ništa, ali nisu uspjeli doći do boda.