Povratak Rivalda

Nekad najbolji nogometaš svijeta vratio se nogometu u 43. godini

'9 Apr 2002:  Rivaldo of Barcelona runs with the ball during the UEFA Champions League quarter-final second leg match between Barcelona and Panathinaikos played at the Nou Camp, in Barcelona, Spain. B
Autori: agencije, Avaz
09.07.2015.
u 10:15

Nekada najbolji nogometaš svijeta, Brazilac Rivaldo se u 43. godini vratio aktivnom igranju nogometa.

Rivaldo je nastupio za Mogi Mirim, a igrao je do 68. minute protiv Nautice i do njegovog izlaska iz igre gosti su vodili 1:0.

Ipak svega dvije minute nakon što je Rivaldo napustio igru, njegov tim je izjednačio, a kasnije i postigli pobjednički gol.

"Nakon 15 mjeseci pauze počeo sam trenirati i igrat ću povremeno. Želim inspirirati mlade igrače da pruže svoj maksimum. Ako ja sa 43 godine mogu igrati, onda oni moraju još bolje," kazao je Rivaldo koji je 1999. godine bio proglašen najboljim igračem na svijetu u izboru FIFA-e.