Napretku samo set u Bihaću, “studenti” sigurni protiv Lukavca

odbojka
06.04.2016.
u 07:00

Kao i u doigravanju odbojkašica, prve utakmice superligaša u muškoj konkurenciji donijele su relativnu prednost momčadima iz južne skupine.

Odbojkaši Napretka iz Odžaka, nekadašnjeg prvaka BiH, na gostovanju u Bihaću uspjeli su osvojiti jedan set. Napredak je odlično počeo, dobio prvi set 25:20, ali su onda domaćini preokrenuli dobivši tri seta u nizu 22:25, 19:25 i 24:26. Dakle, u Bihaću, Bihać - Napredak 3:1.

U drugoj utakmici polufinala sarajevska Bosna bila je sigurna protiv Lukavca 3:0 (25:22, 25:19, 25:21).

Shodno propozicijama, plasman u finale izborit će ekipa koja u dva susreta bude bolja u pobjedama, set ili poen-razlici. Ako sve bude izjednačeno, onda će se igrati “zlatni set” na terenu gdje je druga utakmica završila.

Premijerligaški status izborit će samo prvoplasirani sastav.

Uglavnom, doigravanje bi moglo biti vrlo uzbudljivo.